Hoşgeldiniz Esrarengiz.NET | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
  • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
  • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
  • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
  • Salyangoz Maili Bitcoin Scam, Yalancı Eşleri Hedefledi

Forum
    961
    Tepki
    1
    Sadakatsiz eşlerden para sıkışmasına sebep olan yeni bir suçlu aldatmaca var, ancak daha önceki modeli kullanıyor: AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Posta Servisi (USPS).

Siber güvenlik araştırmacısı Brian Krebs , sahtekarlıkçının binlerce dolarlık para ödemesi yapmadığı sürece aldatmaca sanatçısının salyangoz postası yoluyla şahsi mektup göndermeye başladığını ve alıcı eşini öne sürülen bir evlilik dışı olayla alakalı tehdit ederek göndermeye başladığını bildirdi .

“Beni şahsi olarak tanıyorsun ve kimse bana bakmak için beni tutmadı,” diye bir mektup geliyor. “Seni yakmak için dışarı çıkıp da çıkmadım. Sadece Bellevue’de bir işte çalışırken karşılaştığınız misadventures “ı kaçırdım talih yapıtı,” alıcının memleketi.

Hikayecik hesaplarından birincil olarak erkeği hedef alması için yazılan mektublar, daha sonra mektubda listelenen bir adrese 3.600 – 8.500 dolar farklılık gösteren bir miktarda bit eşi gönderirse yazarın alıcının eşini olay ile ilgili bilgilendirmesini tehdit eder .

“Bu yolu seçerseniz ne olacağını size söyleyeyim [harfi yoksayar]. Bu delili alıp karınıza göndereyim. Karınızı almadan önce size karşı sigorta yaptırdığınızda, arkadaşlarınız ve ailenize de kopyalar gönderirim. Böylelikle, [ilk isim redacted] karınıza temiz olmaya karar vermiş olsanız dahi, arkadaşlarınız ve aileniz benden gelen aksi bilginizi öğrenirken hissedeceği aşağılanma olayından kendisini savunamaz “diye uyarıldı.

Yazar, “Bankanızı kırmak istemiyorum” diye konuştu. “Sizi araştırmaya koyduğum vakiti yerine koymak istiyorum.”

Bitcoin’in gasp programlarında kullanımı, işlemlerin ölçüsüz ve düzmece olduğuna göre büyük oranda belgelenmiştir . Aslında benzer bir tasarı , evli insanlar için bir irtibat yeri olan Ashley Madison’un kesilmesini takiben 2015’te tur attı ve sitenin kullanıcı veritabanının sızmasına sebep oldu. Ancak, bu vaziyette gaspcıları e-posta yoluyla ve bilhassa de Ashley Madison kullanıcılarını hedef alan bu tasarısı gerçekleştirdiler.

Bununla beraber, mevcut şema, ansızın fazla kişi eşlerine sadık kalmalarına karşın bir mektup almayı bildirdi ve yazar öne sürülen olayı açığa çıkarma tehdidinde bulunmadığı için ayırım gözlenmemektedir.

Bu vaziyette, failin, sadakatsizlik gösteren beş eşten birinin posta kutularına erişeceğini ümit etmek için, failin boş tehditlere güvenilirlik sağlamak için salyangoz posta aracını kullandığı olası görünüyor .

KAYNAK: https://bilgiportali.net/salyangoz-m...eri-hedefledi/

instagram takipçi satın al smm panel fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri