Hoşgeldiniz Esrarengiz.NET | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
 • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
 • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
 • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
 • Kozmetik Ürünleri

  Katılım
  22 Ara 2017
  Forum
  21
  Tepki
  1
  Puan
  0
  Konum
  bursa
  Meslek
  sohbetçi
  Kozmetik Ürünleri
  Kadınların saçlarını neden boyar? İlk olarak saçlarında beyazlar arttığı için boyar, daha sonra değişiklik yapma ihtiyacı hissettikleri için boyar ve yahutta saç renklerini beğenmediklerinden boyarlar. Her ne sebeple olursa olsun boyaların içinde kimyasallar vardır ve bu kimyasallarında bir takım olumsuz tarafları vardır. Yazımızda saç boyalarında nelere dikkat etmeliyiz? sorusuna cevap arayacağız.
  Saç bakımı ve saç boyama kadınların güzelliğine güzellik katan bir uygulamadır. Ancak saç boyarken yapılan birçok yanlış vardır. Bu yanlışlar ise sizin güzelliğinize güzellik katmak yerine var olan güzelliğinizi de tehlikeye sokacaktır. Ayrıca saç boyaları alerjik reaksiyonları gibi sağlık sorunları olarak da karşımıza çıkabilir. Alerjik reaksiyonların görülme sebeplerinden en önemlisi çok genç yaşlarda saçların boyanmaya başlanmasıdır. Saçların sürekli boyaya maruz kalması boya içeriğinde bulunan bazı kimyasallar genç yaşta vücudun tepkisiyle karşılaşmaktadır ve bu kimyasallarda saçlardan kolay kolay çıkmadıkları için sorunlara yol açar. Eğer saç boyanız da herhangi bir rahatsızlık hissi hissettiğiniz an bol suyla yıkayarak boyayı akıtmaya çalışmalısınız. Ayrıca saçlarınızı sık sık boyadığınız da bunun bir takım yan etkilerini göreceksiniz bunlar; saçlarda cansızlık, kabarma, saç derisinde yanma gibi….Gerekli olmadıkça saçlarınızı boyamayın ki bu yan etkiler kalıcı olmasın saçlarınız için.
  Saçınızı boyamaya başlamadan önce saç boyası seti içerisinde alerji testinin nasıl yapılması gerektiğini anlatan talimatlar yer alır. Bu talimatları uyarak alerji testini yapmalı herhangi bir alerjik reaksiyonla karşılaşmadıysanız saçınızı boyamaya başlamalısınız.
  Saçınızı boyamadan önce saç temizliğine dikkat etmelisiniz, ayrıcı saçlarınızı taramalı saçlarınızın dolaşıklığını ve karışıklığını gidermeniz gerekmektedir. Kirli saçta, saçlarınıza bulaşan maddeler nedeniyle boyanın tutması zorlaşacaktır. Boyama öncesi ve boyama sonrası temizliğe çok dikkat edilmelidir. Aslında bu işin en başı seçeceğiniz saç boyasının kaliteli olması. Piyasada birçok saç boyası var. Loreal, kerastase gibi bilindik markaları kullanmakta fayda var.
  Saçlarınızı boyadıktan sonra dikkat etmeniz gereken ise pek çok kadın saçlarının rengiyle sık sık oynamakta bu da her renk değişiminde saçların farklı kimyasallara maruz kalacağı anlamına gelmektedir. Bu da saçların daha cansız,mat ve kötü görünüm de olmasına neden olacaktır.
   
  instagram takipçi satın al smm panel fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri
  Üst