Hoşgeldiniz Esrarengiz.NET | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
 • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
 • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
 • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
 • İnsanlar Bitcoini Nerelerde Kullanıyor ?

  Katılım
  31 Ara 2017
  Forum
  961
  Tepki
  1
  Puan
  17
  Konum
  KKTC
  %C4%B0nsanlar-Ger%C3%A7ekten-Bitcoin-Kullan%C4%B1yor-mu.jpg


  Bitcoin Nedir?
  Sanal dünyanın bizlere sunduğu fırsatlar günlük yaşam üzerinde etkili bir biçimde kullanılıyor. Olanaklarının zaman geçtikçe çoğalmasını ve takiben her geçen gün buna dönük olarak gelişmeler meydana gelmesine olanak veriyor. Bitcoin konsensus ağı ve tam anlamı ile dijital bir parayı ifade eder. İlk kez 2008 yılında ortaya çıkmıştır. Sahibi ve merkezi bir otoritesi bulunmayan ve değerini kullanan kişilerden alıyor. İlk eşler arası ödeme metodu olan yeni bir sistem şeklinde karşımıza çıkıyor. Bu konu hakkında en ufak bir bilgisi olmayan kişi tarafından bakacak olursak Bitcoin normal para ile internet üzerinden alışveriş yapmaya benzer denebilir.

  Kripto Para Birimi Nedir?
  Kripto para birimi normal para birimleri gibi merkez bankaları tarafından basılmaz. Yani dijital dünya üzerinde var olan ve bilgisayar ağları üzerinde işleme uğrayan, değeri de tüm dünya kullanıcıları tarafından arz ve talep dengesi ile belirleniyor. Bitcoin ise, bunlar arasında en bilinenidir.

  Kullanıcıların İlgisi Nasıl?
  Eskiye nazaran konu hakkında edinilen bilgiler sayesinde ve elbette diğer kullanıcıların memnuniyetinden de yola çıkılarak bitcoin’e olan ilginin gün geçtikçe arttığını söylemek mümkün. Restaurantlar, apartlar, pek çok işletmeler ve günümüzün popüler kültür online hizmetleri tarafından bu sistem çokça tercih ediliyor.

  Nasıl Çalışıyor?
  Bitcoin ağı blok zinciri ismi verilen bir ana hesap defterini sunar. Bu defter ile gerçekleştirilen tüm uygulamaları içerir ve kullanıcının bilgisayarının işlemin geçerliliğini doğrulaması için izin verir. Her işlemin gerçekliğini sağlamak için gönderen adrese karşılık gelen sanal imzalarla korunur ve bütün kullanıcıların kendi Bitcoin adreslerinden bitcoin aktarmasına izin verir.

  kaynak : http://teknotisyen.com/teknoloji-hab...kullaniyor-mu/
   
  instagram takipçi satın al smm panel fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri
  Üst