Hoşgeldiniz Esrarengiz.NET | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
 • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
 • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
 • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
 • Egzema Çeşitleri ve Tedavisi

  Esrarengiz.NET

  Moderator
  Katılım
  19 Ara 2017
  Forum
  539
  Tepki
  47
  Puan
  27
  Konum
  16 | Bursa
  Web
  esrarengiz.net
  Meslek
  webmaster
  Egzema Çeşitleri ve Tedavisi
  Merhabalar, Egzama hastalığının çeşitlerinden bahsedeceğim.. Sizin anlayabileceğiniz dilden ve tedavi yöntemlerinden bahsedeceğim. Öncelikle Egzama nedir öncelikle onu sizlere anlatayım.

  Egzama Nedir ?

  Egzama, çeşitli kaşıntılı deri hastalıklarına verilen genel bir terimdir. En çok yaygın şekilleri atopik egzama, temas egzaması, seborik egzama ve çocuk bezi egzaması olmaktadır. Atopik kelimesi farklı anlamına gelir. Bu durumda derideki farklılık kastedilmektedir ve kalıtsal alerjik egzama türünün tanımında kullanılmaktadır.

  Egzama, kronik, yani, uzun süreli ve aküt olabilir ve bir çok kişide yazları iyileşmeye kışları da kötüleşmeye giden bir gelişme gösterebilir. Egzamanın kronik hali, kaşıntılı döküntü şeklinde nitelendirebilir. Kaşımanın neticesinde çabukça çatlayan kalın deriler oluşmaya başlar. Aküt egzama durumunda, deride, muhtemelen sıvı dolu kabarcıklara ek olarak, kızarıklık, şişkinlik ve kaşıntı gözlenir.

  Egzama durumunda vücudun savunması enfeksiyona karşı zayıflamış olur, ve enfeksiyonlardan ve muhtemelen mantarlardan dolayı kolayca iltihaplanma oluşur.

  Peki Egzama kimlerde Görülür ?

  Öncelikle Çocuklarda sıklıkla görülür. Çocuklarda ki egzama daha bir kaç aylıkken görülür.  Ortalama 4 ile 5 yaşına geldiği zaman egzama kaybolur sonra ileri yaşlarda tekrar görülebilir. Bunun tedavisi tıpta araştırılmış lakin pek de olumlu bir sonuç bulunamamıştır. Genelde İlk bahar ve Yaz aylarında meydana gelen bu hastalık Hafif hastalık tabiri ile adlandırılır. Sonucu kötü olmaz, ölümlere neden olmaz. Doktorun vermiş olduğu ilaçları kullanarak o kaşıntıyı durdurabilir.

  Egzamayı nasıl durdururum ?

  Egzamanın önüne geçemezsin ama bir nevi önlemler alarak biraz daha hafifletebilirsin. Örneğin Tatlı ve acı yiyeceklerden uzak durarak.
   
  instagram takipçi satın al smm panel fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri
  Üst