Hoşgeldiniz Esrarengiz.NET | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
 • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
 • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
 • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
 • Çiftlerin Boşanma Modası

  Esrarengiz.NET

  Moderator
  Katılım
  19 Ara 2017
  Forum
  539
  Tepki
  47
  Puan
  27
  Konum
  16 | Bursa
  Web
  esrarengiz.net
  Meslek
  webmaster
  Çiftlerin Boşanma Modası

  Merhaba Değerli Okurlarım. Bu konumuzda Evlilik Yorgunluğu Tabirini Ele alacağız.

  Dört bin yıllık toplumsal bir kurum olan evlilik, kimilerinin rüyası kiminin de kabusu. Bu kurum çoğunlukla çiftlerin zamanla yorulması ve hüsranla son bulmasıdır.
  Eskiden şiddetli geçimsizlik olarak adlandırılan neden, günümüzde  evlilik yorgunluğu tabirini almıştır. Ve artık moda halini almıştır.

  Evlilik yorgunluğu ne zaman başlıyor derseniz onunda cevabı var. Canım cicim ayı denilen süre yani mantıklı düşünürsek ve genellemeye bakılırsa 2.5 sene gibi bir süre zaafında bu olay gerçekleşiyor. Aşkım, bitti sevgim artık, heyecanım kalmadı. Gibi düşüncelerle son verebiliyorlar

  Bu son verme düşüncesini ortak kararlarıyla gerçekleştirmekteler. Bu düşüncenin böyle bir hal almasıdır. Örnekte vereceğim düşüncelerle ifade edeceğim; Boşandıklarında mağdur olmayacak bir halleri varsa, açılımını yapayım sizlere maddiyat olarak maneviyat olarak güçlüyse sorunsuz bir şekilde boşanabiliyorlar. Yalnız bu İmkanlara sahip olmayanlar ise bir mecburiyet altına girip mutsuz bir şekilde hayatlarını sürdürüyorlar

  Aslında Aldatma da Bu konuya hemfikirdir . Mutsuz bir eş mutluluğu arar, yaptığının doğru olduğunu sanır ve karşısındaki de ondan faydalanmak için sadece onun istekleri doğrultusunda yol gözlemler. Halbuki insanlar bu durumda olanlara yol göstermeli ve doğru yolu bulma izleminde olmasıdır.

  Yanı sıra eğitim uyumudur. Ekonomik ve fiziksel uyum, yaş uyumu, inanç uyumu ve cinsel uyum gibi benzerliklerin hiçbiri evlilik yorgunluğunu önlemede belirleyici değil. Çiftlerden biri çok zengin diğeri çok yoksul olabilir ya da biri genç diğeri yaşlı olabilir.

   Olumlu düşünmek bir ilişkide temelleri sağlamlaştırır. Aşk dediğimiz tabir ile evlenen insanlar bu anlattığım sorunlar nedeni ile kısa zaman içerisinde boşanabiliyorlar.

  Sağlam bir ilişkide saygı, sevgi, hoşgörü, anlayışlı, önemsemek,  yani bunların iki  adı var mutlu ve huzurdur.

  Aklınıza takılan bir soru olursa konuya yorum yapınız..
   
  instagram takipçi satın al smm panel fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri
  Üst