Hoşgeldiniz Esrarengiz.NET | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
 • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
 • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
 • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
 • Bitcoin'le cinayet emrine 6 yıl hapis cezası

  Katılım
  31 Ara 2017
  Forum
  961
  Tepki
  1
  Puan
  17
  Konum
  KKTC
  Kripto paralara geçmiş yıllara kıyasla çok daha popüler hale gelmiş olsa da halen yasa dışı işlerde kullanıldığını görebiliyoruz. Danimarka'da yaşanan olay bu durumun son örneği oldu.

  Bitcoin, sahip olduğu değerle geniş kitleler tarafından bir yatırım aracı olarak kabul görse de Bitcoin ve diğer kripto paraların takip edilemiyor oluşu bu para birimlerinin yasa dışı amaçlar uğrunda kullanılmasına olanak sağlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Danimarka'daki bir mahkemede görülen dava da günümüzde dünya genelinde yasal statü verilmesi için çalışmalar yapılan Bitcoin'in halen yasa dışı amaçlara alet olduğunu gözler önüne seriyor.

   
  Bitcoinle Kiralık Katil Tuttu Davaya konu olan ve mart ayında gerçekleşen olayda, dava dosyasına göre, İtalyan vatandaşı olan ancak 30 yıla yakın bir süredir Danimarka'da yaşayan bir kadın, erkek arkadaşını öldürmesi için internet üzerinden kiralık katille anlaştı. Cinayet emrini veren kadın, sonrasında kiralık katilin Bitcoin cüzdanına 4.1 Bitcoin gönderdi.

  Cinayet emrini alan kiralık katili takip eden kolluk kuvvetleri, katili yakalayıp onun Bitcoin cüzdanını inceledi. Kiralık katil henüz kadının erkek arkadaşını öldürmemişti ancak yetkililer katilin ifadesi ve Bitcoin cüzdanındaki hareketleri takip ederek cinayet emrini veren kadına ulaştı. Kadının Bitcoin cüzdanı ve Bitcoin transferi Kopenhag'daki mahkemeye delil olarak sunulurken mahkeme kadını 6 yıl hapis cezasına çarptırdı. Ayrıca kadının Danimarka'da cezasını çektikten sonra sınırdışı edilmesine karar verildi.
   
  instagram takipçi satın al smm panel fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri
  Üst