Hoşgeldiniz Esrarengiz.NET | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
 • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
 • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
 • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
 • Asya Ülkelerinde Dijitalpara Krizi

  Katılım
  31 Ara 2017
  Forum
  961
  Tepki
  1
  Puan
  17
  Konum
  KKTC
  bitcoin-e1515668480438-640x436.jpg

  Çin’de ve Güney Kore’de kriptopara madenciliği ve kullanımına karşı yasaklar başladı.
  Bitcoin’in ve Ethereum’un hızlı yükselişi pek çok yatırımcıyı kriptopara dünyasına çekerken, devletler de çeşitli sebeplerden dolayı rahatsızlıklarını dile getiriyorlar. Çin ve Güney Kore ise dile getirmekle kalmayıp, yasaklamalara başlıyor.

  Çin hükümeti, ülkede kriptopara madenciliğini yasaklama kararı aldı. Yetkililerin madencilik yapılan tesislere giderek çalışmaların durdurulmasını istediği belirtildi. Ekibin, internet finansının riskleriyle ilgili araştırmalar yapması için atanan kuruluşlar tarafından gönderildiği söyleniyor.

  Uzak bölgelerinde elektriğin çok ucuz, sıcaklığın çok düşük olması sebebiyle kriptopara madenciliği yapmak isteyen pek çok yatırımcı madenlerini Çin’de kuruyordu. Yüksek miktarda enerji tüketen madenler, bu sebeple çevreye dolaylı yoldan zarar veriyor. Çin, gezegendeki Bitcoin madenciliğinin %80’inin yapıldığı ülke konumundaydı.

  Diğer taraftan Güney Kore de Bitcoin borsasını yasaklamaya hazırlanıyor. Adalet bakanı Park Sang-ki sanal para birimleriyle ilgili büyük kaygılarının olduğunu ve kriptoparaların borsalardaki ticaretinin durdurulacağını bildirdi. Bu haberlerle beraber Bitcoin, güne düşüşle başladı. Bu yasakların başka devletlere sıçrayıp sıçramayacağı merak konusu.

  Kaynak : Technopat
   
  instagram takipçi satın al smm panel fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri
  Üst