Hoşgeldiniz Esrarengiz.NET | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
  • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
  • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
  • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
  • Selamlar Ahali!

Wallace

Makale Yazarı
    Forum
    24
    Tepki
    0
    Web
    bcrtasarim.com
    Selamlar dostlar,
    Aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. İsmim Utku, Çanakkale'de ikametgah etmekteyim. Yaş 23 olacak nasipse.
    İlk web sitemi 2011 yılında 000webhost sağlayıcısından ücretsiz alan adı ile rol oyunu için mybb altyapı ile kurmuştum. 2011 yılından bu yana MyBB ile haşır neşir durumdayım.
    Kurduğum site ile belirli bir süre ilgilendikten sonra, sektörüm gereği kış aylarında eğitim dönemi olduğundan pasif hale geçtik. Bunun verdiği boşluk ile ne yapsam diye düşünürken, kendimi simülasyon oyunlarında buldum. Oyunlara yüklenen ek paketler için simülasyon forumlarında gezindim. Bu forumlarda paylaşımlar yaptım, 2-3 kişilik bir ekip ile o dönemde Zmodeller aracılığıyla oyunlara araçlar-yamalar yaptık. Böyle ilerlerken, forumlarda güzel bir aile kurup deneme moderatörlük ile sektöre girdim. Ortalama 5-6 simülasyon forumunun kurulumuna ve işleyişine kendimce faydalar sağladım. Deneme moderatörlük ile başlayarak; moderatör, kategori moderatörü, süper moderatör, co-admin, admin gibi aşamalardan geçtim. Yaş ilerledikçe oyunların zevkli ama yaşıma göre boş zaman kaybı olduğunu düşünerek daha faydalı işler yapmaya karar verdim. Elimden geldiğince Php, Html/CSS ile yerelde web tasarım hizmeti verdim. Şuanda da Wordpress ile daha kurumsal hizmetler vermeye çalışıyorum fakat malumunuz sektör çok durgun.

Şuanda yaptığım/yapacaklarım:
    -Makale Yazarlığı, Rol Oyunu Yazarlığı yapıyorum. (Rol Oyunu Sitelerim: http://roleplayturkiye.net/, http://varisinkokenleri.com/forum/)
    -Şuan yeni projem olan https://oyunkilavuzu.net/ ile ilgileniyorum ağırlıkla.
    -MyBB hizmetleri veriyorum.
    -Wordpress/Php Scriptleri kullanarak yerel sektörde tasarım adına yer almaya çalışıyorum.
    -Photoshop aracılığıyla yine yerelde kartvizit, el ilanı gibi matbaa ve basım işlerini üstlenmeye çalışıyorum.

Lise mezunuyum, lise tercihlerinde 1 puan ile bilgisayar ve web tasarımı bölümünü kaçırdım. Bu işi sıfır eğitim görmeden, elimden geldiğince internet üzerinden kaynaklar aracılığıyla öğrendim. Keşke eğitim görme imkanımız olsaydı, belki daha iyi yerlere gelebilirdik. Bunlar tamamen hobi amaçlı yaptığım işler, ufakta olsa maddi katkısı olması adına. Marketim var, işletmeciyim. Daha doğrusu esnafım diyebiliriz. Konu son derece uzun oldu, bayadır bu tarz konularda yer almıyorum, özlemişiz.

Buraya kadar sıkılmadan okuyan arkadaşlarıma teşekkür ederim.
    İnşallah hep birlikte iyi yerlere gelebiliriz, web aleminde herkese başarılar dilerim.

Burak

GOLD ÜYE
    Forum
    3
    Tepki
    0
    A.selam h.g bende yeniyim:) maşallah çok güzel kendinizi anlatmışınız.

Forum
    961
    Tepki
    1
    Kardeşim aramıza ve yönetime hoş geldin inşallah uzun soluklu güzel zman geçeririz hep beraber :)

instagram takipçi satın al smm panel fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri