Hoşgeldiniz Esrarengiz.NET | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
  • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
  • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
  • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
  • [REHBER] Discord Bot Dersleri #2 - Bot Aktif Etme ve Oynuyor Kısımlarını Değiştirme

Forum
    186
    Tepki
    78
    Meslek
    Öğrenci
    • Merhabalar, sizlere özel bir 'Discord Bot Dersleri' isimli bir rehber hazırladım. Rehberin 2. bölümü ile karşınızdayım. Aşağıdaki adımları takip ederek, yaptıklarımı uygulayın.

Bot Aktif Etme ve Oynuyor Kısmını Değiştirme
    1. Web üzerinden www.glitch.com 'a girin ve kayıt olun. Glitch, bize burada çok yardımcı olacak bir sitedir.
    2. Ardından www.glitch.com/edit/#!/biggzaltyapi 'ye girin ve sol üstten 'Remix to Edit' e basın.
    3. SS'te gördüğünüz gibi 'Make This Project' butonu ile projenizi gizleyin ve adını değiştirin. [Darkened-typica-crabapple yazan yere kendi botunuzun ismini verin.]

1598098727909.png

4. Readme.md 'yi silebilirsiniz. Şimdi botumuzu ayarlamak için "ayarlar.json" a giriş yapıyoruz.
    1598098909569.png

4 Devamı: Böyle bir yer açılması lazım, buradan "PREFİX" yazan kısma botunuzun hangi prefix ile çalışacağını yazın. Örnek vermek gerekirse; ! , c! gibi komutlar olabilir. Ben Esrarengiz! olarak ayarlayacağım. Sahip kısmına
    1598099079939.png
    *
    "sahip": "SAHIP1",
    yazın. ve SAHIP1 Kısmına kendi Kullanıcı ID'nizi girin. Nasıl alacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayın. Son olarak TOKEN kısmınada botunuzun tokenini girin. Token almayı da bir önceki dersimizde göstermiştim.

Aşağıdaki SS'te gördüğünüz gibi bir hal alması gerekiyor.

1598099325404.png

1598099426244.png

NOT: Botunuzun devamlı olarak çevrim içi kalmasını istiyorsanız, Projenizi oluşturduğunuz sitede kalmanız yeterli.

5. Şu anda yukarıdaki SS'te gördüğünüz gibi botumuz çevrim içi olmuş durumda. Şimdi ise OYNUYOR kısmını düzenliyelim. Bunun için projemizden events/ klasöründeki ready.js 'den değiştirebilirsiniz. client.user.setActivity yazan bölümde 'OYNUYOR KISMI'nı değiştirin, birde WATCHING kısmını isteğe bağlı "PLAYING , LISTENING" olarak ta değiştirebilirsiniz. PLAYING = OYNUYOR , LISTENING = DİNLİYOR , WATCHING = İZLİYOR ANLAMLARINA GELİR.

1598099545731.png

1598099918858.png

6. Glitch Projeniz üzerinden Sol Altta Bulunan Tools > Logs kısmından botunuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Eğer kodlamada bir hata yapmış iseniz, Logs kısmında belirir.
    Ayrıca yine Sol altta bulunan App Status kısmından Projenize ayrılmış RAM, CPU gibi şeyleri görebilirsiniz.
    Şu anda botumuzda sadece bir komut vardır, oda oylamadır. 'komutlar/oylama.js' Kısmından kodlarını inceleyip, sizde birşeyler deniyebilirsiniz. Aşağıdaki SS'te kullanımı görebilirsiniz.

package.json , bizim komutlarımız için packageleri buradan aktaracağız.

1598100330450.png

Sonraki konumuzda görüşme üzere, eğer yapamadığınız bir yer olursa, yorumlarda belirtmeniz yeterli olucaktır.

Forum
    1
    Tepki
    0
    Meslek
    öğrenci
    merhaba glicth hesabım var bu linke bastığımında bakıyorum glicth hesabımda değilim biraz düzenliyorum hesaba girince proje kayboluyor bi türlü kendi hesabımdayken şunu düzenleyemedim yardımcı olurmusun

instagram takipçi satın al smm panel fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri