Hoşgeldiniz Esrarengiz.NET | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
  • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
  • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
  • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
  • [REHBER] Discord Bot Dersleri #1 - Bot oluşturma ve Sunucunuza çağırma

Forum
    186
    Tepki
    78
    Meslek
    Öğrenci
    Merhabalar, sizlere özel bir 'Discord Bot Dersleri' isimli bir rehber hazırladım. Bunu seri olarak devam ettireceğim. Aşağıdaki adımları takip ederek, yaptıklarımı uygulayın.

Bot Oluşturma

1. Web üzerinden Discord'a giriş yapın ve https://discord.com/developers/applications 'ye girin.
    2. Buradan sağ üstte bulunan 'New Application' a tıklıyoruz. Sizden botunuzun ismini ayarlamanızı isteyecektir, ben deneme olsun diye 'Esrarengiz' yapacağım. Siz farklı bir şeyler yapabilirsiniz.

1598026803622.png

3. 'General Information' kısmından Botunuzun temel bilgilerini ayarlayabilirsiniz. "Fotoğraf, İsim, Açıklama"

1598027015764.png

4. Botumuzun temel bilgilerini yaptığımıza göre, bu uygulamayı Discord Botu olarak tanımlayalım. Bunun için 'Bot' Sekmesine girip, 'Build a Bot' a tıklayıp onay veriyoruz. Onayı verdikten sonra bize "TOKEN" diye bir yer açıyor, buradan tokeni kopyalayın ve bir yere kaydedin. Sakın kimse ile paylaşmayın, çünkü TOKEN botunuzun kontrol edebilmeniz için en önemli husustur. TOKEN'i kopyaladıktan sonra sayfanın aşağısında 'Bot Permissions' kısmı olacaktır. Oradan 'Administrator' seçeneği seçip, sonraki adıma geçin.

1598027373724.png

5. Sonraki adım 'OAuth2' kısmından botunuzun davet linkini oluşturun. Aşağıdaki SS'te benim yaptığım gibi yapıp, oluşan URL'yi kopyalayın.(NOT: Kendi URL'nizi kopyalayın.)
    Bu URL sizin botunuzu davet etmeleri için bir linktir. Buna giriş yapan kişiler kendi sunucusunu seçer, doğrular ve botunuzu eklerler. Sizde kendi sunucunuza test olarak ekleyebilirsiniz. Ben ekledim.

1598027249356.png

1598028083895.png

Sonraki konumuzda,
    Sizlere 'Botunuzu nasıl çevrim içi yapabilir ve komut ekleyebilirsiniz?' Bunları anlatmaya çalışacağım. Takipte kalın, değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• 1598026715455.png
      1598026715455.png
      18.9 KB · Görüntüleme: 31
    Son düzenleme:
    instagram takipçi satın al smm panel fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri