Hoşgeldiniz Esrarengiz.NET | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
  • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
  • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
  • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
  • Programlama Öğrenmeye Nereden Başlanmalı?

Forum
    16
    Tepki
    13
    Web
    makalezade.com
    Meslek
    Freelancer
    Programlama Öğrenmek
    Bu yazıyı okuduğunuza göre programlamaya az çok ilginizin olduğunun farkındayım ve ona göre bir anlatım yapacağım. Unutmayın ki eğer programlamaya merakınız yoksa kesinlikle yapamayacağınız bir iştir. Zaman, sakinlik ve beceri gerektirir. Öncelikle program nedir? sorusu ile anlatıma başlayalım.
    prg1.jpg

Program Nedir?

Program
    bilgisayar ve bilgisayar alt yapısı kullanan cihazların (televizyon, buz dolabı v.b) belirli bir döngüsel süreç oluşturmasını sağlayan kod parçacıklarıdır.

Programlama Nedir?
    Programlama
    , bilgisayar programlarının yazılması sürecidir. Yani makineye ne yapması gerektiğini söylediğiniz komutlardır.

Programlama Öğrenmek İçin Nereden Başlanmalı?
    Öncelikle seçiminizi yapmalısınız. Yani ne tür programlar geliştirmek istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Ben programlama hayatıma 11 yaşımda vb.net ile masaüstü programlar kodlayarak başlamıştım. Daha sonrasında vb.net tarihe karıştığı için c# öğrendim. Ancak ben tam olarak ne istediğimi bilemediğim için C#' tan sonra Android ve IOS' a merak saldım. Swift ve Java' da kendimi geliştirdim. Şu an ise PHP dilinde kendimi geliştirmekteyim. Eğer benim gibi daldan dala atlayıp zaman kaybetmek istemiyorsanız iyi düşünmeli ve karar vermelisiniz. Tabi ki bu kadar yazılım dili bilmemin faydaları da oldu. Makine dilini oldukça kavramama ve diğer dilleri öğrenmemde epey yardımcı oldu.
    Bir diğer unsur ise bol bol araştırma yapmanızdır. Araştırma yapmanız sürekli sizlere birşeyler katacaktır.
    Son unsur ise bol bol eğitimlere katılmanızdır. Ne kadar yazılım ile ilgili eğitimlere katılırsanız kendinizi o kadar geliştirirsiniz.

1. Bol bol araştırma yapın
    2. Programlama ile ilgili online eğitimler alın
    3. Masaüstü programlama için Python' un temellerini öğrenin
    4. Web programlama için HTML' in temellerini öğrenin
    pppp.jpeg

Forum
    16
    Tepki
    13
    Web
    makalezade.com
    Meslek
    Freelancer

Rubik Dijital

Yazılımcı-Grafik Tasarımcı-Seo-Dijital Reklamcı
    Grafik Tasarımcı
    Yazılım Uzmanı
    Forum
    80
    Tepki
    52
    Meslek
    Webmaster/Yazılım Geliştirici / Grafik Tasarımcısı/Seo Uzmanı/Dijital Reklamcı
    Programlama Öğrenmek
    Bu yazıyı okuduğunuza göre programlamaya az çok ilginizin olduğunun farkındayım ve ona göre bir anlatım yapacağım. Unutmayın ki eğer programlamaya merakınız yoksa kesinlikle yapamayacağınız bir iştir. Zaman, sakinlik ve beceri gerektirir. Öncelikle program nedir? sorusu ile anlatıma başlayalım.
    Ekli dosyayı görüntüle 1976

Program Nedir?
    Program
    bilgisayar ve bilgisayar alt yapısı kullanan cihazların (televizyon, buz dolabı v.b) belirli bir döngüsel süreç oluşturmasını sağlayan kod parçacıklarıdır.

Programlama Nedir?
    Programlama
    , bilgisayar programlarının yazılması sürecidir. Yani makineye ne yapması gerektiğini söylediğiniz komutlardır.

Programlama Öğrenmek İçin Nereden Başlanmalı?
    Öncelikle seçiminizi yapmalısınız. Yani ne tür programlar geliştirmek istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Ben programlama hayatıma 11 yaşımda vb.net ile masaüstü programlar kodlayarak başlamıştım. Daha sonrasında vb.net tarihe karıştığı için c# öğrendim. Ancak ben tam olarak ne istediğimi bilemediğim için C#' tan sonra Android ve IOS' a merak saldım. Swift ve Java' da kendimi geliştirdim. Şu an ise PHP dilinde kendimi geliştirmekteyim. Eğer benim gibi daldan dala atlayıp zaman kaybetmek istemiyorsanız iyi düşünmeli ve karar vermelisiniz. Tabi ki bu kadar yazılım dili bilmemin faydaları da oldu. Makine dilini oldukça kavramama ve diğer dilleri öğrenmemde epey yardımcı oldu.
    Bir diğer unsur ise bol bol araştırma yapmanızdır. Araştırma yapmanız sürekli sizlere birşeyler katacaktır.
    Son unsur ise bol bol eğitimlere katılmanızdır. Ne kadar yazılım ile ilgili eğitimlere katılırsanız kendinizi o kadar geliştirirsiniz.

1. Bol bol araştırma yapın
    2. Programlama ile ilgili online eğitimler alın
    3. Masaüstü programlama için Python' un temellerini öğrenin
    4. Web programlama için HTML' in temellerini öğrenin
    Ekli dosyayı görüntüle 1977
    güzel yazmışsın yazılım ile proglamlama çok karıştırılıyor yazılım : bir uygulama veya web sitesi geliştirirken kullanılır vb. proglamlama : bir nesneye komut vermek için beyinsiz bir makineye beyin veriyormuş gibi

instagram takipçi satın al smm panel fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri