Hoşgeldiniz Esrarengiz.NET | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
  • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
  • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
  • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
  • Php öğrenme sorunu

Forum
    5
    Tepki
    1
    Meslek
    Yok
    Merhabalar
    Ben php'yi öğrenmek çok istiyorum.Bunun için kitaplar aldım internette tonlarca videolara baktım eğitimlerine fakat öğrenme hevesim kırıldı.Sebebi ise "bu kod böyle yazılıyor bu kod şöyle yazılıyor" diye yüzlerce kodları gösteriyorlar fakat bunların site tasarlarken nerede nasıl kullanılcağını öğretmiyorlar.Doğal olarak boşu boşuna ekrana kodlara bakmış gibi hissedip hevesim kırılıyor.Ben kod ezberlemek istemiyorum.Gösterilen kodun nerede ne işe yaradığının mantığını anlamak istiyorum.Ne yapmam lazım bir tavsiyeniz var mı ?

Forum
    20
    Tepki
    5
    Meslek
    Öğrenci
    Hocam php veya diğer kodlar türkçe gibi bir dildir ve o dilleri öğrenmeniz gerekiyor temelini öğrenmeniz gerekiyor bende şuan öğreniyorum ama ben öncelik olarak html css öğrenmeye çalışıyorum şuan birçok temelini öğrenmeye başladım yani eğer tam öğrendiğinizde kendinize ait bir yapı oluşturabilirsiniz yani hemen site tasarlamak için kodu kopyalayıp yapıştırıp yapamazsnız tüm değerleri öğrenmeniz gerekiyor

Forum
    5
    Tepki
    1
    Meslek
    Yok
    Html ve Css çok basit onun hakkında bilgim var.Yani şöyle mi yapmam gerek,mesela "array" konusunu öğrenip geçmek yerine arrayı günlerce araştırıp bir sonraki konuya mı geçmeliyim ?

Forum
    140
    Tepki
    125
    Meslek
    Freelance web & Coder
    Merhaba,
    Öğrendiğin 3 farklı konuyla hemen basit bir proje yaz. Yapacağın herşey de ücretsiz olacak zaten. Sadece Zaman ver mantığını kavra.

Mesela PHP syntaxı 1,2 saatte kavra ve geç. Akabinde if&else lerin üzerinde dur. Bir de foreach, while döngülerini çalış.

Üzerine biraz da MySQL (pdo tavsiye ederim) kodları ekleyip pratik yap ve hemen basitçe bir login formu ve yazilar.php sayfası yap. Yetkili kişi girsin, yazıları görsün, yazilar döngüye girsin vs vs...

Gerisi öğrendikçe hayal gücün ve hatırlayacağın bilgin. Merak etme kimse ezberden şipşak sayfa dolusu kod yazmıyor hiç bir yere bakmadan. Tonlarca tecrübeli yazılımcı tanıdım, artık belli başlı oturmuş kısa, temel şeyleri ezbere yazsalar da bir çoğu eski projelerinden copy/paste yapar, ya da stackoverflow' da gezerler ????????

Kısacası öğrendiğini hemen 1,2 sayfalık hayali projeye dök ve silme. Pratik yap, hata yap, böyle böyle aşacaksın, farkında olmadan gelişeceksin....
    (Şu kod şu işe yarar cart curt gibi klişeleşmiş, birbirinden kopya boş videoları da izleyip zaman kaybetme, öğren, pratiğe dök, kaydet, geç)

Kolay gelsin, yazılımın sonu yoktur, öğrendim bittisi yoktur ve PHP candır❤️

Webby

Php laravel developer
    Yazılım Uzmanı
    Forum
    223
    Tepki
    125
    Meslek
    Php laravel developer
    Html css js gibi dillere hakim isen tafsiyem bol bol proje yap php çokda zor deyil yeterki iste
    Mesela
    Kurumsal script yap
    E ticaret script yap
    Derken istediğin yerde bulursun fakat herzaman frework lar ve php güncelleniyor versiyon ve dahası ama iste yeter

instagram takipçi satın al smm panel fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri