Hoşgeldiniz Esrarengiz.NET | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
  • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
  • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
  • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
  • Liseye geçi sınavı örnek sorular yayınlandı

Esrarengiz.NET

Moderator
    Forum
    539
    Tepki
    47
    Web
    esrarengiz.net
    Meslek
    webmaster
    Liseye geçi sınavı örnek sorular yayınlandı
    Milli Eğitim Bakanlığı liselere giriş sınavı örnek sorularını yayınlandı. MEB'in internet sitesinde sözel ve sayısal olmak üzeri iki ayrı bölümde yayınlanan sorular, TEOG yerine bu yıl ilk kez uygulanacak sistemde, nitelikli liselere alınacak öğrenciler için yapılacak sınavda sorulacak sorulara örnek teşkil edecek.

“Sözel Bölüm” ve “Sayısal Bölüm” olarak iki ayrı kitapçık ve iki ayrı optik cevap formu ile Haziran ayında iki oturumda gerçekleştirilecek nitelikli liselere giriş sınavı, 75+60 = 135 dakika sürecek. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru yer alacak.

Soruların derslere göre dağılımı ise söyle olacak:
    [attachment=79]
    Eğitim sisteminde yer alan öğretim programlarının hedefleri, öğrencilerin okulda ne öğrendiği ve öğrendikleriyle neler yapabildikleri üzerinde yoğunlaşacak. Bu doğrultuda sınavla öğrenci alan liselere yerleştirilme sınavı, 8.sınıf kazanımlarıyla birlikte kazandırılmak istenen becerilere odaklanan bir sınav olacak.

MEB, bugün sınavda sorulacak sorulara örnek teşkil edecek soruları yayınladı. İnternet sitesinde sözel ve sayısal olarak yayınlanan örnek sorulara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• eğitim.jpg
      eğitim.jpg
      15.6 KB · Görüntüleme: 207
    instagram takipçi satın al smm panel fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri