Hoşgeldiniz Esrarengiz.NET | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
 • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
 • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
 • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
 • Kod ile SEO yapmak

  Esrarengiz.NET

  Moderator
  Katılım
  19 Ara 2017
  Forum
  539
  Tepki
  47
  Puan
  27
  Konum
  16 | Bursa
  Web
  esrarengiz.net
  Meslek
  webmaster
  Kod ile SEO yapmak
  Duydunuz mu böyle bir şey ? Ben size açıklayayım şimdi piyasada böyle bir duyum var yapan da yaptıran da şahit olan da yok ama biri meydana atmış böyle bir cümle hikayeyi uzattıkça uzatıyorlar. SEO kavramını bilmeyen çok arkadaşımız var öncelikle kendi dilimizden yola çıkalım. SEO İngilizce olarak ” search engine optimization ” yani Türkçe kısaltılmış olarak AMO deriz açılımı ise ”Arama motoru Optimizasyonu ” Anlaşılmayan bir şey var mı ?
  Bu sırada Algoritma devreye girer Algoritma ne demektir diyebilirsiniz elbet de onun da yanıtını vereceğim sizlere.
  Algoritma; Aradığınız şeyin tam anlamı ile ulaşabilmeniz açısından yardımcı olan ip ucu veren bir sistemdir. Bizler bu uyarlamaya göre çalışmalar yaparak sitelerimizi aranan kelimelerde ip ucu gösterilmesi için gayretler gösteririz. Buda Arama motoru optimizasyonudur. Hemen hemen herkesin farklı bir yöntemi vardır bu çalışmayı sürdürürken.. Kimi istenilen kelimelere trafik sağlar, okunmasına, yorumlanmasına yardımcı olarak o kelimenin arama motorları tarafından daha güçlü görünmesini sağlar.
  Dedim ya çoğu arkadaşımızın çalışma yöntemi farklıdır. Kimi Kelimeye reklam alır. Daha çok görünmesini ve popüler olmasını sağlar kimi de değişik bir çalışma yapar anlam veremezsin. Ama öyle yada böyle herkes hak ettiğini alır.
  Şimdi kod ile bir yerlere gelmek isteyenler sanıyorlar ki bir tek biz akıllıyız. Peki bilemedikleri bir şey var google örümcekleri olsun diğer arama motorları örümcekleri olsun bunları var edenler bizden aptal değildir emin olun..
  Sıralamada en üst düzeye gelenler fazla durmadan yıkılıp gidiyorlar. Kendimi örnek göstermek gerekirse şayet amacım zirve değil. Tek amacım bunca verdiğim emekleri bir heves uğruna yıkmamak. Zamanı geldiğinde arama motorları beni hak ettiğim yere getireceklerine eminim. Kimse Koddan bahsetmesin bana :) Saygılarımla Esrarengiz ailesi.
   
  Moderatörün son düzenlenenleri:
  instagram takipçi satın al smm panel fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri
  Üst