Hoşgeldiniz Esrarengiz.NET | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
 • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
 • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
 • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
 • Eniyisunucum Durum Değerlendirmesi

  Katılım
  17 Ocak 2021
  Forum
  14
  Tepki
  8
  Puan
  2
  Yaş
  18
  Konum
  Earth
  Meslek
  URL Shortener
  Bu konu bir satış baltalama konusundan ziyade, bir değerlendirme ve ders çıkarma konusudur!

  Merhaba,
  Bugün @EniyiSunucum firmasının anlık durumunu değerlendirecek ve gözden geçireceğiz.

  Öncelikle sunucularda birer elektronik üründür, her an problem çıkarabilme potansiyeline sahiptirler. Ancak bir hosting firmasında aranması gereken özellik, bu problem açığa çıktığında çözümü nasıl ve ne kadar hızda sağladığıdır.

  En İyi Sunucum isimli hosting firması IBM M3 x3550 marka/model sunucusunu 16.05.2021 tarihinde 01:30 itibariyle reboot ediyor. Ancak ilgili sunucu reboot sonrası boot etmiyor. İlgili modelde belirli firmware sürümlerinde kararsızlık mevcut, sorun bu nedenle yaşanmış olabilir. Bu durumda basit ve hızlı bir şekilde firmware upgrade sağlanarak en geç 30 dakika içerisinde sunucu tekrar ayağa kaldırılabilir. Sorun firmware kaynaklı değil varsayalım, sorunun kaynağını 20 saat 12 dakika boyunca aramak ve müşterilerin sitelerinin offline şekilde kalmasına sebebiyet vermek mantıklı değil. En basit ve hızlı çözüm olarak, ilgili diskleri farklı bir sunucuya aktararak boot edebilirlerdi. Disklerin transfer edildiği sunucuda bulunan RAID kartı, disklerdeki RAID yapısını okuyacak ve kendi yapılandırmasını hızla tekrar güncelleyerek sorunsuz bir şekilde boot edebilir hale gelecekti. Disklerin transfer edilmesi, gerekli yapılandırmaların gerçekleştirilmesi ve sistemin ayağa kaldırılması maksimum 60 dakika sürecekti. Ancak maalesef ilgili firma bu şekilde bir aksiyon almıyor ve halen sorunu araştırmaya devam ediyor.

  Öncelikle ilgili firmanın diğer hataları;

  1-) ***'da sorununa çözüm araması. (Bir forumda çözüm aramak yerine IBM Support Team'a ulaşarak, sorunu hızla çözümleyebilir.)
  2-) Aynı sunucuda kalmakta ısrarlı olmaları. (Diskleri farklı bir sunucuya aktararak, sorunsuz bir şekilde tüm sistemi ayağa kaldırabilirlerdi.)
  3-) Veri merkezinde işlem gerçekleştirme konusunda yalan söylemeleri. (İlgili arkadaşlar değil, barındırma hizmeti aldıkları firma olan SkyVDS firması tarafından veri merkezi süreci yönetilmekteydi, kendilerini veri merkezinde işlem gerçekleştirir gibi lanse etmeleri kesinlikle kabul edilemez.)
  4-) Kesintinin kısa olarak kabul edilmesi. (20 saatlik bir kesintiyi bırakın, 1 saatlik kesinti dahi kabul edilemez. Elbette kesintiler yaşanır, ancak sorununun hızla çözüme kavuşturulması esastır.)
  5-) İlgili firma RAID yapısı olarak RAID 0 kullanıyor. Olası bir disk sorununda tüm verilerin kalıcı olarak silinmesi muhtemel. Herhangi bir yedekleme üniteleride maalesef bulunmuyor.

  Tekrar belirtmek istiyorum, herhangi bir baltalama amacımız bulunmuyor. Tamamen firmaların hatalarını tarafsız olarak değerlendirmek, analiz etmek adına bu şekilde bir konu açma eyleminde bulundum.

  Saygılar,
  İyi çalışmalar.
   
  instagram takipçi satın al smm panel fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri
  Üst