Hoşgeldiniz Esrarengiz.NET | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
  • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
  • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
  • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
  • En iyi hosting yönetim paneli hangisi cPanel mi yoksa Plesk mi?

Emineller

Banlı Üye
    Forum
    18
    Tepki
    13
    Meslek
    Öğrenci
    Merhabalar,

PHP altyapısında bir projem bulunmakta sizce en iyi performans için cPanel mi yoksa Plesk mi seçmeyelim?

Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler. @Celil

Celil

Admin
    Forum
    2,430
    Tepki
    1,036
    Meslek
    SEO Uzmanı
    cPanel en çok tercih edilen hosting yönetim panelidir. cPanel kullanabilirsiniz, paylaşımlı hosting kullanacaksınız Plesk'e göre daha fazla performans elde edersiniz.

Tabi panel dışında hosting firmanızın size sunmuş olduğu core ve ram değerleride yüksek olmalı. Basit bir proje için en az %75 cpu kullanımı ve 1 GB ram olmasını öneriyorum.

Emineller

Banlı Üye
    Forum
    18
    Tepki
    13
    Meslek
    Öğrenci
    cPanel en çok tercih edilen hosting yönetim panelidir. cPanel kullanabilirsiniz, paylaşımlı hosting kullanacaksınız Plesk'e göre daha fazla performans elde edersiniz.

Tabi panel dışında hosting firmanızın size sunmuş olduğu core ve ram değerleride yüksek olmalı. Basit bir proje için en az %75 cpu kullanımı ve 1 GB ram olmasını öneriyorum.

Cevabın için teşekkür ediyorum Celil, cPanel kullanımı daha kolay sanırsam. Ajansımızın bir sitesi mevcut bunun için en az cpu ve ram kaç önerirsiniz? Oyuncu kayıt başvuruları, iletişim döngüleri gibi bazı ağır fonksiyonlarda bulunmakta.

Celil

Admin
    Forum
    2,430
    Tepki
    1,036
    Meslek
    SEO Uzmanı
    Cevabın için teşekkür ediyorum Celil, cPanel kullanımı daha kolay sanırsam. Ajansımızın bir sitesi mevcut bunun için en az cpu ve ram kaç önerirsiniz? Oyuncu kayıt başvuruları, iletişim döngüleri gibi bazı ağır fonksiyonlarda bulunmakta.

Sitenizin ziyaretçisi arttığında işlem yükü dahada artacaktır bu yüzden 1 Core %100 CPU ve 2 GB Ram öneririm zamanla yetersiz kalırsa hosting firmanızın farklı paketlerine geçiş yapabilirsiniz. Paylaşımlı hosting paketleride yetersiz gelirse özel bir VDS/VPS sunucuya geçiş sağlayabilirsiniz.

Netkreatif

Hosting yöneticisi
    Forum
    54
    Tepki
    32
    Meslek
    Sistem/Sunucu Yöneticisi
    cPanel kesinlikle. Ağır fonksiyonlar mevcutsa @TeknoFirst ile görüşün VDS alın derim.

Emineller

Banlı Üye
    Forum
    18
    Tepki
    13
    Meslek
    Öğrenci
    Cevaplarınız için teşekkürler, @RooT teknofirst sevdiğim bir firma zamanında 2 aylık çalışmamız olmuştu. Proje iptali nedeniyle bırakmıştım firmayı. İyi hatırlattınız teşekkür ederim.

instagram takipçi satın al smm panel fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri