Hoşgeldiniz Esrarengiz.NET | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
 • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
 • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
 • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
 • Bebeğin Doğumundan Sonra Yapılması Gerekenler

  osman75

  Banlı Üye
  Katılım
  26 Ara 2017
  Forum
  59
  Tepki
  0
  Puan
  0
  Konum
  Belirtilmemiş
  Bir çok kadın gebeliği stresli ve duygusal bir aşama olarak yaşar. Gebelikte sorunlar hakkında uyarı sesi öğrenerek, iyi bir konumda olursunuz. Hamileliğinizi rahatlıkla yönetmek hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

  pleksi - pleksi mor
  Hamileyken, egzersiz yapmaya devam etmeniz önemlidir. Egzersiz, düşük yapma şansını azaltmaya yardımcı olur ve emek ve doğumun uzunluğunu ve ağrılarını hafifletmeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca, hamile kaldığınız zaman egzersiz yaparak, elde edebileceğiniz kilo vermeye yardımcı olursunuz.

  Büyük gün gelmeden hamile kadınların iş planı hazırlamaları önemlidir. Bunun nedeni, bir kadın emek olduğunda normalde yaptığı gibi kararlar alamayabilir. Doğum sırasındaki eşyalarınız veya diğer aile bireyleri sevdiklerini arayabilmeleri için doğum yaptıklarında odada bir çanta bulundurduğunuzdan emin olun, telefon numaralarının bir listesini yapın.

  Hamile kalırken, tıbbi tesisler yakınlardaysa seyahat etmekten kaçının. Bir komplikasyon ortaya çıkarsa veya derhal her türlü ihtiyacınız varsa, daima kalifiye bir doktor veya hastaneye yakın olmanız gerekir. Ayrıca, evden uzaktayken yanınızda bir telefon bulundurun.

  Her akşam emekli olmadan önce, uyurken kramplardan kaçınmak için biraz bacak uzatın. Hamile kadınlar genellikle bacaklarında "charlie atları" ile uyanırlar. Yatmadan önce uzatmak kasları yatıştırmaya ve rahatlatmaya yardımcı olur ve gece kramplarını önleyebilir.

  Mümkünse, hamileyken doğum dersi al. Bu sınıflar size teslimat odasında neler bekleyebileceğiniz konusunda sizi eğitmenize yardımcı olur. Bunları bilmek, tüm emek sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olabilir. Ayrıca, eşini de yanında getirsen, ne yapacaklarını bilirler.

  Daha sonra çocuğunuzla hamilelik paylaşabilmeniz için öyküler ve fotoğraflar kullanın. Bebeğiniz büyüdüğünde, gebelik sırasında neye benzediğini görmek sizi büyüleyecek. İşlemin her adımında fotoğraf çektiğinizden emin olun.

  Yerel olarak yetiştirilen organik gıdaları yiyerek böcek ilacı kullanmaktan kaçının. Bu böcek ilacının bir fetusta ne kadar etkili olabileceğini bilmiyoruz ama üzgünümden daha güvenli olması daha iyi. Organik satın almayı kabul etmiyorsanız, portakal gibi ağır kabuklu öğelerle sopa yapın, çünkü bunlar daha az bulaşmış olma ihtimalindedir.

  Bazılarına karşı tartışmalı olabilmesine rağmen, hamile iseniz, seçeneklerinizi gözden geçirmek akıllıca olabilir. Bazen bir çocuğa hazır değilsiniz. Kürtajdan evlat edinmeye, çocuğa sahip olmak için çok çeşitli seçenekler ile iyice düşünmek bir kişinin yararınadır, çünkü acı çekecek tek kişi çocuktur.

  Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde mümkün olduğunca dinlenmeye çalışın. Uyurken, üretkenliği en üst düzeye çıkarabilmeniz için vücudunuzun ihtiyacı olan mineralleri ve besin maddelerini geri yükleyebilirsiniz. Hamile kaldığınızda enerjinizi daha çabuk kaybedeceksiniz, bu nedenle uykunun işlevselliği geri yüklemede büyük bir rol oynayacaktır.

  Hamileyken bol miktarda güneş kremi giyin. Hamilelik sırasında güneş yanıkları ve yüzünüzde koyu renk lekeler oluşması daha olasıdır. En az 30 SPF olan bir losyon uygulayın ve bronzlaştırıcı yataklardan uzak durun. Ekstra koruma için bir şapka ve güneş gözlüğü takın.

  Hamile kalırken alkol kullanmayın. Hamilelik sırasında herhangi bir alkol içmek çeşitli doğum kusurları riskini artırır ve bebeği mental retardasyon, motor becerileri kaybı ve diğer sorunlara neden olabilen fetal alkol sendromu için risk altına sokar. Akşam yemeği ile içki içmek yerine, süt veya çay içmeyi düşünün.

  "Sabah" hastalığın günün herhangi bir saatinde gerçekleşebileceğini ve gerçekten kötü görünüyorsa doktorunuzla görüşün. Çoğu yeni anne-baba, gebeliğin ilk üç ayında yalnızca sabah bulantılarından etkilenir. Genellikle, bir kadının hamile olabileceğini belirten ilk işaretlerden biridir. Eğer herhangi bir gıdayı alabilmeniz için sizi tutmaya devam ediyorsanız, nasıl yardım edeceğiniz konusunda fikir edinmek için doktorunuza danışın.

  Konuyla ilgili yeterli miktarda tavsiye alamazsınız. Deneyiminiz boyunca tavsiye kullanarak, harika bir deneyim yaşayabileceksiniz. Bu, annenin, babanın ve bebeğin kutlayabileceği daha sağlıklı bir gebeliğe yol açar. Sağlığınızla ilgilendiğiniz ve bilgiyi burada akılda tuttuğunuz sürece, büyük bir gebelik yaşayabilmeniz gerekir.
   
  instagram takipçi satın al smm panel fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri
  Üst