Hoşgeldiniz Esrarengiz.NET | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
  • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
  • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
  • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
  • Asp.net Veritabanı Bağlantısı Kuramıyorum Lütfen Yardım

Forum
    2
    Tepki
    0
    Meslek
    bilgisayar mühendisliği öğrencisi
    Hesabıma yeni bir site devir aldım. Aktarım gerçekleştiktren sonra site sorunsuz gibiydi fakat bir problem fark ettim.
    İki adet asp uzantılı sayfa 500 INTERNEL SERVER hatası veriyor. İki sayfanın ortak özelliği veritabanı kodlarını barındırıyor olması.
    Hosting firmasını aradığımda da buna benzer cevap aldım ve web.config dosyasından ayar yapıp veritabanı bağlantısını doğru bir şekilde kurmam gerektiğini söyledi.
    Anlayan birinin 1 dakikasını almaz fakat ben asp.net dilinden pek anlamadığım için yapamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz lütfen?

Bu arada veritabanı dosyası .mdb uzantılı, kullanıcı adı şifre vs istemiyen birşey. Cidden anlamadım :)

Celil

Admin
    Forum
    2,430
    Tepki
    1,036
    Meslek
    SEO Uzmanı
    Oldum olası ASP tabanlı web sitelerini sevmemişimdir. Fazla bilgim yok anca .mdb uzantısı Access veritabanı türüne aitmiş belki şu video işinizi görebilir ;

Siteyi devir aldığınız arkadaştanda yardım isteyebilirsiniz bence :)

Forum
    2
    Tepki
    0
    Meslek
    bilgisayar mühendisliği öğrencisi
    Oldum olası ASP tabanlı web sitelerini sevmemişimdir. Fazla bilgim yok anca .mdb uzantısı Access veritabanı türüne aitmiş belki şu video işinizi görebilir ;

Siteyi devir aldığınız arkadaştanda yardım isteyebilirsiniz bence :)
    Adminim o videoyu izlemiştim ama cidden anlamadığım için beceremedim. Çok yabancıyım ASP ye :) Sadece basit bir bağlantı hatası yüzünden işimi yapamıyorum günlerdir. Anlayanın iki dakikasını alacak birşey ama :) devir gönderen arkadaş ilgilenme ekle ısrar ediyor yoğunluğundan dolayıymış

Forum
    29
    Tepki
    4
    Meslek
    Çalışan
    Asp.net dilini anlamıyorsan asp ile site açma, html css var anlıyorsan tavsiye ederim, html ve css güzeldir.

instagram takipçi satın al smm panel fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri